Prezent dla taty
Prezent dla taty

Dzień Ojca, Boże Narodzenie, urodziny, Dzień Mężczyzny, Dzień Dziadka, to tylko jedne z nielicznych okazji, przed którymi szukamy sprawdzonego pomysłu na prezent dla taty. Niestety jak to zwykle z prezentami bywa, chęci są, lecz pomysłów brak. Dlatego dziś sprawdzamy, jaki jest najlepszy pomysł na prezent dla taty.

Prezent dla taty – poznajcie naszego eksperta

Dzisiejszy wpis może różnić się trochę od innych. Wszystko z powodu trochę innego, męskiego punktu widzenia. Kto może mieć bowiem lepsze pojęcie o pomysłach na prezent dla taty niż… tata. Poprosiliśmy Krzysztofa, jednego z naszych redakcyjnych kolegów, by jako ojciec dwóch nastoletnich już córek przekazał nam swoją listę życzeń. Po usunięciu z niej marzeń pokroju „własna wyspa i święty spokój 🙂 ”, otrzymaliśmy takie oto 3 pomysły na prezent dla taty.

Skarpetki prezentem dla taty? Pomysł wcale nie taki banalny

skarpetki pomysłem na prezent dla taty
skarpetki pomysłem na prezent dla taty

Skarpetki. Nam ten pomysł wydawał się banalny, Krzysiek wskazał go jednak jako pierwszy. Na pytanie, co chciałby otrzymać, odpowiedział, że prezent dla taty wcale nie musi być materialny. Liczą się intencje.

„Gdy dziecko ma 10-12 lat, jaki prezent może dać swojemu ojcu? Zrobić laurkę, namalować obraz albo… kupić skarpetki. Dla nas to niewiele, ale dla takiego malca to naprawdę dużo. W końcu musiał odłożyć pieniądze z własnego kieszonkowego lub zarobić kosząc trawę u sąsiadów. Ten mały gest jest więc wielkim wyrzeczeniem”– Kriss.

Z wiekiem rosną dochody, ale jak wspomina Krzysztof, skarpetki nadal są pewnego rodzaju prezentem, symbolem. Dzieje się tak zwłaszcza podczas świąt, gdy córki do tej pory kupują mu skarpety z mikołajem lub reniferami, jako dodatek do prezentu.

Kosmetyki dla taty – idealny pomysł na prezent

pomysł na prezent dla taty - kosmetyki męskie
pomysł na prezent dla taty – kosmetyki męskie

„Ja praktycznie nigdy nie kupuję kosmetyków, zawsze dostaje je od córek, żony. Czasem nawet od kochanki (śmiech)…, ale tak na poważnie, to bardzo cieszę się z tych prezentów. Sam będąc w drogerii przeważnie dosłownie „głupieję” nie znam się na tych wszystkich kosmetykach. Na szczęście moje córki i żona są ekspertkami w tej dziedzinie”.

Kosmetyki pomysłem na prezent dla taty? Jak najbardziej. Mężczyźni rzadko kupują kosmetyki dla siebie. Najczęściej nie jest to jednak powód niewiedzy, ale ego, „przecież one mi jeszcze nie są potrzebne” (wybacz Kriss- red.). Jeśli więc tato nie ma pomysłu, co sobie kupić, kosmetyki mogą mu wręczyć dzieci. Szampon przeciw wypadaniu lub siwieniu włosów, krem na spierzchnięte, spracowane ręce, balsam po goleniu. To wszystko to niby tylko drobnostki, lecz okazują się często bardzo trafionym pomysłem na prezent dla taty, za który, gdy przestanie siwieć lub gdy zagoją mu się dłonie, szczerze nam podziękuje.

Gadżet idealnym prezentem dla Taty?

pomysł na prezent dla taty - smartwatch
pomysł na prezent dla taty – smartwatch

Nie ma co ukrywać. Każdy facet to duże dziecko. Gdy zaś mężczyzna zostaje ojcem, może znów bezkarnie dobrać się do zabawek pod pretekstem zabawy z maluchem. Warto więc pomyśleć nad prezentem dla taty, którym będzie mógł się pobawić, pochwalić w pracy; drobnostką poręczną, zabawną i zaawansowaną technicznie. Pomysłów na tego typu prezent może być wiele. Dla młodych ojców wychowanych na Amigach i automatach, doskonała będzie przenośna konsola do gry. Dla tych trochę starszych, miniaturowe auto sterowane radiem, dron lub mała żółta łódź podwodna.

A jakie są wasze sprawdzone pomysły na prezent dla Taty? Może płyty winylowe ulubionej kapeli z lat młodości, zestawy narzędzi do pracy, ubrania albo wspomniane przez nas kosmetyki dla mężczyzn i skarpetki? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami i pomysłami na prezent dla taty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here