Udostępnij i zaproś znajomych do udziału!

Czy wyobrażacie sobie, że co piąty Polak/Polka uważa, że ochrona naszego zdrowia jest przede wszystkim obowiązkiem państwa?

CZAS NA ZMIANĘ MYŚLENIA!

Nasze zdrowie to przede wszystkim nasz ŚWIADOMY WYBÓR! Przez cały tydzień na dwóch kontynentach będziemy sprawdzać, ile dobrego możemy zrobić sami dla siebie.

Jeszcze dziś rozpocznij z nami akcję: TAK DLA ZDROWIA.

Dzień pierwszy: RUCH NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Przynajmniej przez 30 minut dziennie. Wstań od kompa i idź np. na spacer. Niezależnie od pogody i od nastroju. Aktywuj swoich znajomych, bądź dobrym przykładem dla swoich najbliższych. Razem raźniej.
Pisz, komentuj, dziel się swoją dobrą energią!

Ciekawe, ile Polek i Polaków codziennie ćwiczy? Czy znacie wyniki takich badań? A jak to jest z Wami?

Przebywanie na świeżym powietrzu w połączeniu ze spacerem to coś więcej niż tylko przemieszczanie się z miejsca na miejsce. To także czas dla siebie, którego często nam brak.

Dzień drugi:  ŚWIADOMY RELAKS W CIĄGU DNIA

Całodzienna eksploatacja naszego organizmu tak na poziomie fizycznym, jak i psychicznym nie sprzyja zwiększeniu wydajności, a często skutkuje obniżeniem efektywności i zadowolenia z siebie. Brak spodziewanych osiągnięć wpływa z kolei na pogorszenie nastroju i osłabienie odporności. Jak temu zapobiec?

Zróbcie sobie w ciągu dnia kilka małych przerw na odpoczynek – w takiej formie, jaka jest dla Was najodpowiedniejsza. Może to być chwila z lekturą albo z herbatą, czy parę ćwiczeń rozciągających, a może relaks w pozycji horyzontalnej lub 2-3 minuty świadomego oddychania. Wszystko, co pozwoli Wam skupić uwagę na danej chwili i na Was samych.

Te bezcenne chwile w ciągu dnia są jak ostrzenie piły – sprzyjają regeneracji sił, pozwalają wyciszyć myśli i wzmacniają koncentrację.395158_530636856964036_2104644912_n

Dzień trzeci: CODZIENNA DAWKA RUCHU przez co najmniej 30 minut. 

Ukierunkowany wysiłek fizyczny może być niezłą zmorądla wielu z nas. Dlatego zachęcamy do poszukania dobrej dla nas formy ruchu: joga, pilates, pływanie, rower, biegi, nordic, gimnastyka w domu czy w klubie fitness…

Warto też znaleźć jakieś sprytne sposoby na siebie samych, np. płacić sobie 2$ za wykonanie ćwiczeń powyżej 30 minut. Pod koniec miesiąca zbierze się całkiem fajna sumka, którą będziemy mogli z radością wydać na przyjemność, o której długo marzyliśmy – masaż w SPA czy o rozmiar mniejszy sweterek.
No i jeszcze jeden najważniejszy BONUS – jędrniejsze i powabniejsze ciało.

Przed sklepem......zażywamy ruchu na świeżym powietrzu w ramach rozpoczętej przez nas akcji TAK DLA ZDROWIA
Przed sklepem……zażywamy ruchu na świeżym powietrzu w ramach rozpoczętej przez nas akcji TAK DLA ZDROWIA

 

73502_529950883699300_230368683_n

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here