Z kąpielą jest trochę jak z jedzeniem. Można przecież po prostu jeść z potrzeby ciała, tylko aby zaspokoić głód lub też rozsmakować się jedzeniem nieśpiesznie i z każdego posiłku czynić obrzęd. I tak jest z kąpielą. Kąpiemy się na szybko dla higieny lub dłużej dla relaksu. My skupimy się na tym drugim rodzaju kąpieli, która nie tylko zadba o ciało, lecz i o umysł. Podpowiemy jak kojąco odpłynąć w kąpieli do krainy marzeń.

Zarezerwuj sobie czas

Mamy taką, a nie inną rzeczywistość i codziennie obowiązki wymagają na nas organizacji, działania. Po prostu żyjemy w biegu. Czasami jednak trzeba znaleźć sobie w tej gonitwie czas na wytchnienie. Tym właśnie może być Twoja ukochana kąpiel. Jeśli masz dzieci, zorganizuj im czas (lub przekaż je mężowi/partnerowi) i uprzedź, że bierzesz relaksującą kąpiel. Uprzedzając ich unikniesz wezwań zza drzwi łazienki. Idealnie, jeśli na czas kąpieli będziesz w domu sama dla świętego spokoju, lecz nie zawsze masz taką możliwość. Nie zabieraj też do kąpieli telefonu (chyba, że puszczasz z niego muzykę, co prowadzi nas do punktu drugiego).

Zadbaj o nastrój

Nic tak nie podkreśla klimatu jak muzyka, prawda? Najłatwiej jest zabrać telefon i uruchomić ulubione kawałki czy stację. Istnieje jednak ryzyko, że telefon zadzwoni lub dostaniesz sms czy inne powiadomienie. Będzie kusić cię, aby zajrzeć czy nawet odebrać. Najlepiej zatem zaopatrzyć się w małe radio czy inne urządzenie emitujące muzykę. Twoje domowe SPA będzie też potrzebować kojących zapachów i nastrojowego oświetlenia. Oba tematy załatwią świece zapachowe i olejki eteryczne.

Pielęgnuj swoje ciało nieśpiesznie

Kojące leżenie w pianie, dookoła zapachy rodem z prawdziwego spa, relaksujące dźwięki w głowie. Czas biegnący jakby wolniej i Ty biorąca głęboki oddech od codzienności. Brzmi jak marzenie i naprawdę warto byś je systematycznie spełniała. Choćby pod pretekstem konieczności pielęgnacji ciała różnymi kosmetykami. A tych masz przecież mnóstwo i każdy ma swoją rolę. Dla gładkiej, pięknej skóry sięgasz na przykład po odżywczy olejek do kąpieli z drogocennymi olejkami (np. Golden Oils, który współgra z naturalnym odczynem skóry, a jego odżywcze działanie zapobiega wysuszaniu się naskórka i wzmacnia jego funkcje ochronne).

O nawilżenie i regenerację naskórka możesz też dbać sięgając po masło do ciała z lawendą (Herbal Care Lawenda) lub wiele innych kosmetyków z naturalnymi składnikami. Nie czas i nie miejsce, by je wszystkie wymieniać – możemy jedynie zachęcić do przejrzenia oferty kosmetyków do kąpieli na naszej stronie www. Najważniejszym przekazem jest jednak to, aby relaksująca kąpiel była Twoim czasem na nieśpieszną pielęgnację.

Szybki prysznic to też relaks kąpielowy?

Tak, choć pozostaje to nieco w kontrze do tego co pisaliśmy wyżej. Nieśpieszne wylegiwanie się w wannie jest fajne, ale czasami regenerację ciału i umysłowi daje też szybki prysznic (szczególnie rano lub po uprawianiu sportu). Tu także warto sięgać po kosmetyki zamiast spłukiwać się tylko wodą.

Lecz się kąpielą

Kąpiel leczy nie tylko ze stresu w sferze mentalnej. Warto organizować sobie taką gorącą kąpiel, jeśli cierpimy np. na katar lub zaczyna atakować nas przeziębienie. Wtedy szczególnie stawiamy na zapachy (lawenda, mięta, eukaliptus, sosna). Nos może też udrożnić np. sól lecznicza. Generalnie jednak już sama gorąca kąpiel działa mobilizująco na układ odpornościowy, bo nasza krew szybciej krąży, a generalnie wirusy nie lubią wysokich temperatur. Z drugiej strony pamiętajmy też, że gorąca kąpiel wzmaga krwawienie, więc nie poleca się jej w pierwszych dniach miesiączki. Kąpiel pomaga też osobom uprawiającym sport i nie chodzi tu o zapach, lecz o fakt, że gorąca woda rozluźnia mięśnie.

Co łączy szybki prysznic, relaksujące wylegiwanie się w wannie czy leczenie się wodą?

Marzenia. Po prostu. Bo każdy ma inne. Jedna osoba chce się szybko obudzić czy umyć i działać dalej. Inna potrzebuje oddechu i musi odleżeć swoje w wannie. A trzecia chce pomóc swojemu ciału w powrocie do zdrowia. Zatem Twoja kąpiel marzeń niech wygląda tak jak sobie wymarzysz, byleby te marzenie co jakiś czas się spełniało. Tego Ci życzymy, a nasze kosmetyki niech Ci te kąpiele wzbogacają o przyjemną pielęgnację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here