O tym, że człowiek wyspany jest szczęśliwszy i zdrowszy nie trzeba nikogo przekonywać. To jednak dość ogólne stwierdzenie, które rodzi kolejne pytania. Jak sen wpływa na nasze ciało i dlaczego warto się wysypiać? O tym przeczytasz w artykule.

Regeneracja

Zazwyczaj powinniśmy spać od 7 do 9 godzin w ciągu doby. Dajemy wtedy czas ciału na regenerację i zwyczajne wytchnienie – choćby od promieni UV czy innych czynników środowiskowych. Gdy śpimy, wytwarzają się nam w organizmie włókna kolagenowe wpływające pozytywnie na jędrność skóry. Kto się wysypia, czyli śpi odpowiednio do potrzeb swojego ciała, ten wolniej się starzeje. Zatem sen ma bezpośredni wpływ na urodę.

Uroda

Wyspany człowiek częściej się uśmiecha, a to zawsze piękna sprawa, prawda? Ale mieliśmy mówić ściślej. Odpowiednia ilość snu ma dobry wpływ na ukrwienie skóry, zatem ta ma przyjemniejszy, zdrowszy kolor. Skóra odpoczywa też od wielu kosmetyków/makijażu, ale warto wspomóc organizm przy nocnej pracy nad naszą urodą odpowiednim kremem na noc (np. Jaśmin w kremie).Jaśmin w kremie na noc

Niedobór snu może uwydatnić cienie pod oczami, choć wpływ na nie ma o wiele więcej czynników (niewysypana jednak na pewno sobie nie pomożesz). Dobry sen to mniej stresu, zatem mniej kortyzolu, który sprawia, że włosy wypadają (kortyzol to tzw. hormon stresu).Wyspana kobieta czuję się piękniejsza - i nie myli się w tym.

Humor

Sen nie tylko regeneruje nasze ciało, ale też pozwala wypocząć umysłowi. Zatem jesteśmy bardziej pozytywnie nastawieni do życia, mamy więcej energii, częściej się uśmiechamy i jesteśmy szczęśliwsi. Nasi bliscy również, bo kto chciałby mieć koło siebie wieczną marudę… Sen poprawia humor, a dokładniej mówiąc, dba o naszą równowagę psychiczną. Skoncentrowana lepiej poradzisz sobie w pracy, cierpliwość też będziesz miała więcej, co przyda się przy dzieciach i przy mężu. Oczyszczanie się mózgu podczas snu to nie mit, to fakt, bo zwiększają się przestrzenie między neuronami, a mózg pozbywa się toksyn.

Co robić by dobrze spać?

Skoro sen to samo zdrowie, a dla naszego ciała oznacza regenerację, urodę i dobry humor, warto o te spanie zadbać. Możemy doradzać odpowiednio dobrany materac lub wyrobić sobie dobre nawyki (bez smartfona przed snem, nie objadać się przed snem, kłaść się w odpowiednio zaciemnionym pokoju itd.). To jednak nie jest tematem tego artykułu, jest coś co ma zadziałać „od już” i tańszym kosztem niż nowy materac czy remont sypialni. Dlatego chcemy przedstawić ziołowe produkty na lepszy sen.

Herbata na zdrowy sen

Herbatki ziołowe to rozwiązanie, które nie tylko pomoże przy problemach przed snem, ale po prostu będzie smakować – niezależnie od tego czy wybierzemy opcję na zimno czy na ciepło. Proponowana przez nas Herbatka Fix od firmy Herbapol, ma w składzie liść melisy, owoc głogu, ziele owsa, kwiat lawendy oraz szyszki chmielu. Taki mix ziół powinien pomóc nam przy problemach z zaśnięciem i uspokajać. Wystarczy pić przed snem.

Proponujemy też klasyczną Melisę od firmy Zielnik Polski lub opcję z pigwą. Nie spożywaj więcej niż 2 saszetki na dobę – wprowadź to do swojej diety systematycznie, przyzwyczajaj ciało do kojącego działania.

Relaks z Melisą jest bezpieczniejszy niż życie z polisą.

Tabletki na zdrowy sen

Melisę można też przyjmować w postaci pastylek do ssania. Składają się one z substancji aktywnych podchodzenia naturalnego, wspierają działanie układu nerwowego, więc uspokajają Cię. Co ważne, nie powodują uczucia otumanienia, znużenia czy zmęczenia. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie ma dobrego snu bez spokoju, dlatego przy przejściowych problemach z wysypianiem się, warto zafundować sobie trochę spokoju czymś na bazie naturalnych składników (np. tabletki uspokajające Labofarm z korzeniem kozłka, zielem serdecznika, liściem melisy i szyszką chmielu lub Nervosol o podobnym składzie).

Syrop na zdrowy sen

Tak, na zdrowszy sen można też wypijać syropy naturalne. Wystarczy rozcieńczyć z wodą i stosować jako suplement diety nieprzekraczający dziennej dawki. Nervosol może być zatem nie tylko w tabletkach, ale i w postaci syropu.

Sen dobrze wpływa na urodę i są sposoby, aby ten sen mieć w odpowiedniej dawce, ale pamiętajmy – to wszystko to tylko wsparcie, bo o swoje wysypianie się musimy zadbać sami poprzez zdrowe nawyki, dietę i ruch. Wiosna i lato sprzyjają temu szczególnie, więc korzystajcie z tego, co daje nam natura.

Bądź szczęśliwa, gdziekolwiek jesteś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here