6f3b5038-45e4-4fd8-ae2b-48b4a572bc8e

Masło kakaowe wykonuje się z tłuszczów pochodzących z ziaren kakaowych (tych samych, których używa się do produkcji czekolady). Dzięki swoim właściwościom nawilżającym i odżywczym, jak i przyjemnemu zapachowi czekolady, masło kakaowe stało się popularnym składnikiem balsamów do ciała, kremów do twarzy, olejków i wielu innych rodzajów kosmetyków do pielęgnacji skóry. Masło kakaowe może być użyte do zabiegów kosmetycznych, jak i do poprawy kondycji skóry z problemami.

 

cocoa butter
masło kakaowe

Pielęgnacja suchej skóry masłem kakaowym

Pierwszym z licznych zastosowań masła kakaowego jest nawilżanie suchej skóry. Wystarczy nanieść balsam do ciała lub krem odżywczy z dodatkiem tego składnika na powierzchnię skóry, aby poczuć natychmiastową ulgę. Kosmetyków nawilżających zawierających masło kakaowe używaj codziennie rano i zawsze, gdy poczujesz, że skóra jest przesuszona i ściągnięta – jest ono naturalnym nawilżaczem. Szukaj balsamów do ciała, które nie zawierają składników wysuszających, takich jak alkohol. Mogą one osłabić właściwości leczniczego masła kakaowego.

Jeżeli chcesz osiągnąć efekt pięknej opalenizny, a jednocześnie ustrzec się przed wysuszającym działaniem promieni słonecznych, przed kąpielą słoneczną użyjolejku do opalania zawierającego masło kakaowe – odpowiednio nawilżona skóra opala się skuteczniej niż skóra sucha. Masło kakaowe topi się w temperaturze ciała, więc szybko i łatwo się wchłania, nie pozostawiając tłustych śladów. Pamiętaj jednak, aby przed kąpielą słoneczną zabezpieczyć skórę filtrem o SPF 30 lub wyższym.

Masło kakaowe może być również składnikiem kosmetyków do makijażu. Warto nakładać podkład, korektor do twarzy czy róż do policzków zawierający ten składnik, który dzięki swoim właściwościom nawilżającym utrzyma prawidłowe nawodnienie skóry w ciągu dnia.

Masło kakaowe w zabiegach pielęgnacyjnych ciała

Masła kakaowego można również użyć do masażu i w aromaterapii. Wymasuj napięte mięśnie stóp i nóg balsamem zawierającym ten składnik lub poproś bliską osobę o wmasowanie specyfiku w skórę pleców. Kojący, czekoladowy zapach masła kakaowego jest nie tylko niezwykle przyjemny, ale i odprężający, dlatego tak często wykorzystuje się go w aromaterapii.

Jeżeli próbujesz pozbyć się rozstępów po ciąży, wetrzyj w nie masło kakaowe. Badania przeprowadzone w Katedrze Położnictwa i Ginekologii Uniwersytetu Akademickiego na Jamajce donoszą, że pacjentki używające masła kakaowego doleczenia rozstępów zauważyły znacznie większą poprawę kondycji skóry niż panie stosujące kremy placebo. Właściwości masła wpływają na poprawę elastyczności i wyglądu skóry.

Masło kakaowe jest również doskonałym lekiem na spierzchnięte usta. Amerykańskie Towarzystwo ds. Walki z Rakiem poleca również stosowanie tego produktu na popękane i obolałe usta. Masło kakaowe odżywi wargi i uchroni uszkodzone usta przed zimnem i suchym powietrzem.

Produkt ten zastosujesz również do zabezpieczenia różnych okolic ciała przed infekcjami. Osoby cierpiące na wycieki moczu mogą użyć masła kakaowego w celu zaradzenia podrażnieniom skóry. W przypadku egzemy lub łuszczycy uchroni ono skórę przed wpływem warunków atmosferycznych – właściwości nawilżające i konsystencja produktu tworzą skuteczną barierę między skórą a czynnikami zewnętrznymi.

 

źródło: www.portal.abczdrowie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here