Gdy mamy piękne, opalone ciało, każda z nas zastanawia się nad tym, jak zachować opaleniznę na dłużej. Trwałość jednak zależy od procesu wytwarzania melaniny, czyli pigmentu, który jest odpowiedzialny nie tylko za kolor skóry, ale również za barwę włosów czy tęczówek oczu.

Suplementacja Belissa Sun

Pielęgnację skóry warto rozpocząć od przyjmowania preparatów mających wpływ na utrzymanie właściwej jej kondycji, ochronę oraz pigmentację. Co należy przez to rozumieć? Otóż na rynku jest dostępnych wiele suplementów, które wzbogacono przede wszystkim o beta karoten. To dzięki niemu skóra staje się brązowa oraz przykuwa uwagę swoim zdrowym wyglądem.

Belissa Sun w swoim składzie zawiera m.in.:

  • beta-karoten,
  • L-tyrozynę,
  • miedź,
  • witaminę C,
  • witaminę E.
BELISSA SUN, TABLETKI, 60 SZT
BELISSA SUN, TABLETKI, 60 SZT

To preparat szczególnie polecany osobom, które chcą uzyskać wspaniałą i przede wszystkim trwałą opaleniznę, a dodatkowo, zależy im na ochronie ciała przed niekorzystnym promieniowaniem. Przyjmując systematycznie Belissę Sun, nie tylko można szybciej uzyskać ciemny odcień skóry, ale także cieszyć się jej pięknym, brązowym kolorem przez wiele miesięcy. Ponadto, regularne spożywanie tego suplementu diety automatycznie skraca czas ekspozycji ciała na promienie słoneczne.

Samoopalacze do ciała

U wielu z nas samoopalacze niestety kojarzą się głównie ze smugami, pomarańczowym kolorem oraz wieloma problemami podczas nakładania. Na szczęście przetestowaliśmy już wiele z produktów samoopalających i chcemy Wam polecić kilka z nich. Zanim jednak do tego przejdziemy, kilka porad na temat tego, jak wybrać odpowiedni samoopalacz.

  1. Dobór samoopalacza do karnacji

Produkty samoopalające dobieramy do naszej karnacji. Na rynku są dostępne głównie 2 kolory: do jasnej karnacji i do ciemnej karnacji.

  1. Samoopalacze do twarzy i ciała

Tu sugerujemy, aby kupić dwa odrębne produkty, jeden do twarzy, drugi do ciała. W produktach opracowanych specjalnie do cery, nie znajdziemy olejków natłuszczających, które niestety mogą zatykać pory. Produkty samoopalające powinny być tej samej marki, dzięki czemu będą ze sobą idealnie współgrać podczas nakładania.

  1. Typ skóry

Również kluczową rolę przy wyborze samoopalacza odgrywa typ skóry. Cera sucha lepiej preferuje kremy. Do skóry tłustej zaleca się stosowanie pianek lub płynów. Do dyspozycji są także produkty mające konsystencję balsamu, mleczka i żelu. Inną, równie szybką formą przyciemnienia skóry, są chusteczki brązujące nasączone wysokiej klasy naturalnym składnikiem brązującym.

DUX SUN - CHUSTECZKA SAMOOPALAJĄCA, KAŻDY RODZAJ KARNACJI, 1 SZT.

Nakładanie samoopalacza na ciało

Efektowna, i przede wszystkim trwała opalenizna jest zależna także od odpowiedniego przygotowania ciała. Zaleca się więc dokładny peeling twarzy i ciała, wygładzający naskórek. Dzięki peelingowi, skóra po samoopalaczu będzie równomiernie „opalona”. Produkty te nakłada się na ciało (najlepiej pionowymi, energicznymi ruchami).

Jeśli chcemy pięknie wyglądać i uzyskać opaleniznę w bardzo krótkim czasie, możemy zdecydować się właśnie na samoopalacz. Zanim jednak sięgnie się po niego, warto zapoznać się z opiniami oraz z metodami aplikowania na ciało.

Na koniec chcemy Wam polecić jeszcze jeden kosmetyk, który można stosować przez cały rok. Cupuaçu – brązujące mleczko do ciała nawilżająco-odżywcze, o dużej pojemności 300 ml, które daje efekt subtelnej opalenizny.

CUPUAÇU - BRĄZUJĄCE MLECZKO DO CIAŁA NAWILŻAJĄCO-ODŻYWCZE, POJ. 300 ML.
CUPUAÇU – BRĄZUJĄCE MLECZKO DO CIAŁA NAWILŻAJĄCO-ODŻYWCZE, POJ. 300 ML.

Jednym z głównych składników jest masło cupuacu, które łagodzi podrażnienia, odżywia, a tym samym poprawia wygląd skóry. Piękny, brązowy odcień gwarantuje zaś DHA (dihydroxyaceton) – związek cukrowy, który powoduje zmianę koloru skóry już po około 30 minutach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here