Podstawowe zasady zimowej pielęgnacji
Podstawowe zasady zimowej pielęgnacji

Zimowa pielęgnacja jest bardziej wymagająca. Mróz, wiatr, skrajne zmiany temperatur, opady śniegu lub lodowatego deszczu sprawiają, że nasza skóra jest narażona na liczne podrażnienia.

Największą zmorą zimowej pielęgnacji jest rutyna. W końcu każdy z nas ma swoje ulubione produkty oraz nawyki, których trzyma się z przez cały rok, bez względu na aurę panującą na zewnątrz. Zmiany na naszej skórze rzadko łączymy z tym, co aktualnie dzieje się w przyrodzie. Efektem mogą być przesuszenia, zaczerwienienia, intensywne łuszczenie lub odczuwalne ściągniecie skóry.

Poznaj trzy podstawowe zasady zimowej pielęgnacji oraz sprawdź co robić, aby zadbać o poszczególne części swojego ciała.

3 zasady zimowej pielęgnacji

  1. Po pierwsze, dostosuj kosmetyki do panującej pory roku. Preparaty, które stosujemy zimą, powinny być odrobinę cięższe. Podstawą pielęgnacji jest nawilżenie oraz ochrona przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Najlepiej sprawdzają się w tej kwestii kosmetyki na bazie olejów.
  2. Ubieraj się na cebulkę. Wiele warstw pomoże Ci dostosować ubiór do miejsca, w którym aktualnie przebywasz. Częste zmiany temperatur, na które jesteśmy narażeni wchodząc do ogrzewanych pomieszczeń, negatywnie oddziałują nie tylko na odporność, ale także naszą cerę.
  3. Pij minimum 2 litry wody. Oczywista, oczywistość. Wszyscy powtarzają nam to przez cały rok. Temat mocno wybrzmiewa latem, gdy jesteśmy narażeni na szybszą utratę wody, ze względu na upały. Zdarza się, że zimą nawodnienie odstawiamy na drugi plan, co jest oczywiście dużym błędem.

Jak dbać o CIAŁO zimą?

Istnieje kilka złotych zasad, których przestrzeganie pozwoli nam cieszyć się gładką i nawilżoną skórą przez cały rok, bez względu na temperatury, które mamy za oknem.

Po pierwsze, zimą unikajmy długich, gorących kąpieli, które mogą niszczyć ochronną warstwę naskórka. Zbawienny wpływ na nasze ciało będą miały letnie prysznice, połączone z delikatnym złuszczeniem przy pomocy peelingów cukrowych.

Świetnie sprawdzi się np. Cupuaçu – krystaliczny peeling cukrowy, który nie tylko delikatnie złuszcza i wygładza naskórek, ale także tworzy na naszej skórze satynową poświatę, która pełni funkcję ochronną.

Oczywiście złuszczenie i ochrona to nie wszystko. Zimą nasza skóra potrzebuje wyjątkowego nawilżenia, o które zadbamy, stosując odpowiednie kosmetyki. Najlepiej te, na bazie olejów i naturalnych składników:

Jak ratować przemarznięte dłonie?

Skóra dłoni jest niezwykle delikatna. Zimą, często wystawiona na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, może przysparzać nam wiele problemów. Przemarznięta skóra staje się sucha i zaczerwieniona. W najgorszym wypadku może nawet pękać. Nie powinniśmy dopuszczać do takich sytuacji. Pamiętajmy, że dłonie są naszą wizytówką przez cały rok.

Co robić, aby uchronić dłonie przed skutkami niskich temperatur? Banał, przede wszystkim należy pamiętać o noszeniu rękawiczek. Ewentualnie, jeśli planujemy spędzić więcej czasu na mroźnym, zimowym powietrzu, możemy zabrać do kieszeni rozgrzewacze do rąk.

W ramach pielęgnacji pamiętamy nie tylko o odpowiednim nawilżeniu, ale także regularnym złuszczeniu i nakładaniu odpowiednich masek. Warto wybierać produkty, które są stworzone z myślą o zimowej pielęgnacji:

Jeśli dojdzie do przemrożenia, wymocz ręce w ciepłej wodzie z kilkoma kroplami oliwy i szczyptą sproszkowanej gorczycy. Możesz także zastosować maseczkę z ciepłego mleka i płatków owsianych – ma działanie łagodzące.

Jak dbać o TWARZ zimą?

Ochrona i nawilżenie, dwa kluczowe słowa, które są głównymi wyznacznikami zimowej pielęgnacji. Kosmetyki, po które sięgamy podczas chłodniejszych dni, powinny mieć cięższą konsystencję. Najlepiej sprawdzają się te z dużą zawartością olejów i maseł roślinnych. Kremy powinny tworzyć na naszej skórze warstwę ochronną.

Linią kosmetyków, na które warto zwrócić uwagę, są kremy marki AA TECHNOLOGIA WIEKU. Marka w swojej ofercie posiada krem nawilżająco-ochronny, krem tłusty, krem półtłusty – wszystkie świetnie sprawdzają się w kwestii zimowej pielęgnacji cery. Oprócz takich składników jak gliceryna, witamina E i alantoina, w składzie kosmetyków AA znajdziemy również mikrolipidowy system MLS, który odpowiada za wytworzenie mikrobariery, która zapewnia spoistość komórkową.

Oprócz doboru odpowiednich kosmetyków zimą warto pomyśleć o dodatkowych zabiegach złuszczających. Wielu z nich np. mikrodermabrazji nie powinniśmy wykonywać latem, ze względu na intensywną ekspozycję na słońce. Jeśli borykasz się ze zmarszczkami, przebarwieniami lub rozszerzonymi porami, zima to idealny czas na zaplanowanie serii zabiegów.

Spierzchłe usta

Pielęgnacja twarzy to jedno. Delikatna skóra ust to druga sprawa. Wargi nie posiadają gruczołów łojowych. Z tego powodu są zdecydowanie bardziej narażone na szybkie przesuszanie. Regularne peelingi oraz stosowanie balsamów powinno uchronić nas przed pękaniem i uczuciem ściągnięcia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here