polska kuchnia święteczna

Polska ma swoje tradycyjne potrawy, które u każdego lub u większości zawsze się pojawiają na stole wigilijnym. Jakie to potrawy? Czego na polskim stole wigilijnym nie może zabraknąć? Tego dowiesz się w artykule.

Barszcz i pierogi – tego nie może zabraknąć

Pierwszą i najważniejszą potrawą jest oczywiście – barszcz czerwony z uszkami. Tego na stole wigilijnym, na pewno nie może zabraknąć. Jeśli chcesz przygotować barszcz czerwony na święta, ale nie masz na to zbyt dużo czasu zawsze możesz skorzystać z barszczu w proszku.

Następną potrawą, również popularną na polskim stole są pierogi z kapustą i grzybami lub ruskie. Pewnie większość osób zapytana, skąd pochodzą pierogi wskaże na Polskę, ale jednak to błąd, ponieważ pierogi przywędrowały do nas z Chin. Jeśli chcesz zjeść dobre pierogi bez potrzeby ich przygotowywania, zajrzyj do nas.

barszcz czerwony

Co jeszcze znajdziemy na polskim, wigilijnym stole?

Na pewno nie zabraknie gołąbków, które przywędrowały do nas z Ukrainy, ale są również popularne w innych zakątkach świata – np. w Grecji, gdzie farsz składa się z mięsa jagnięcego (zamiast wieprzowego) lub w Rumunii, gdzie przygotowuje się je z farszu rybnego. Nie zabraknie również nie mniej popularnego karpia, którym zajadają się polskie rodziny. Inne potrawy to np. bigos, śledzie (znajdziesz je tutaj), makowiec i sernik (znajdziesz go tutaj).

Żeby ucieszyć młodszych łasuchów, ale też i tych starszych, na stole (albo gdzieś obok), nie może zabraknąć słodkości. Warto więc dołożyć na amerykański stół polską, wedlowską czekoladę albo pierniczki czekoladowe z nadzieniem.

Wigilia to czas, który powinniśmy spędzić z rodziną i najbliższymi i cieszyć się ze swojej obecności. Z Polka Hebe, możesz zadbać aby polskie tradycje, pozostały z Wami i cieszyły w wigilijny wieczór.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here