W ciągu roku warto przeprowadzić 4 kuracje oczyszczające, których celem jest usprawnienie procesów eliminacji toksyn zachodzących w ciele.

Przedstawiamy 7 skutecznych i łatwych sposobów na pozbycie się toksyn:

WODA

Pij dużo wody. Woda to najlepszy detoks organizmu. Wspaniale oczyszcza, nawadnia i nawilża organizm i skórę.

ZIELONA HERBATA

Polifenole, które zawiera zielona herbata, usuwają z organizmu toksyczne wolne rodniki tlenowe. Pomagają także w rozpuszczaniu toksyn i wydalaniu ich z organizmu.

NAPÓJ OCZYSZCZAJĄCY

Sporządź napój, który pomoże w uwalnianiu się toksyn z organizmu. Do szklanki letniej wody dodaj łyżkę miodu i kilka kropel soku z limonki.

DIETY OWOCOWO-WARZYWNE

Dieta owocowo-warzywna powinna trwać 2-3 tygodnie. Głównymi punktami menu są surowe bądź gotowane warzywa oraz owoce i soki z nich (najlepiej świeżo wyciśnięte). Po pierwszym tygodniu takiej diety należy wprowadzić ryby, chude mięso oraz produkty zbożowe i mleczne. Po zakończeniu terapii kontynuuj niskokaloryczną dietę i stopniowo wprowadzaj nowe produkty. Możesz także skrócić dietę, ale wówczas postaw na jeden składnik, np. jabłko.

koktajle

ZIOŁA

Najlepsze są mieszanki z kopru włoskiego, brzozy białej, tamarynowca, fiołka trójbarwnego, morszczynu, łopianu czy mniszka lekarskiego. Zioła wspomagają wydalanie, działają przeczyszczająco.

GŁODÓWKA

Jest jednym z najpopularniejszych sposobów oczyszczania organizmu z toksyn, ale trzeba z nią bardzo uważać. Jej działanie jest bardzo skuteczne – brak pożywienia wyzwala w organizmie proces spalania magazynowanych substancji, takich jak cukry i tłuszcze, w których gromadzą się spore ilości toksyn. Podczas głodówki pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Jeśli planujesz głodówkę, trwającą dłużej niż jeden dzień, skonsultuj to ze specjalistą.

SAUNA

Ten przyjemny i relaksujący zabieg jest świetną metodą detoksykacji organizmu. Naczynia krwionośne, rozszerzone pod wpływem wysokiej temperatury w saunie, wzmagają proces wydzielania potu. A wraz z nim eliminowane są także toksyny.

Ludzie, którzy stosują metody mające na celu oczyszczenia organizmu czują się zdrowsze i bardziej energiczne. Bądź jedna z nich!

źródło
revitum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here